• პოლიციამ  თბილისში ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციის ხელშეწყობის  ბრალდებით ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და მარიხუანის უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, 2007 წელს დაბადებული გ.ა. დააკავეს.
დანაშაული 10 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, მის მიერ მითითებული ადგილებიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული 34 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება "გამომშრალი მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის პირველი და 260-ე კვარტა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police Arrested One Person in Tbilisi on Charges of Facilitating Drug Traffickin...
Employees of the Didube-Chughureti Main Division of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational measures and investigative actions arrested G.A., born in 2007, on charges of illegal purchase and storage of narcotics and facilitation of illegal sale of marijuana.
Crime committed envisions imprisonment up to 10 years.
During the personal search of the detainee, law enforcement officers seized 34 packages of "dried marijuana" as evidence from the locations indicated by the detainee.
The investigation is underway under Article 260, Part 1 and Article 260, Part 1 of the Criminal Code of Georgia.